• Warna
  • | Saiz teks

Sejarah - Ketua Pengarah Jabatan Muzium Malaysia

Anda di sini

Anda di sini

Tan Sri Dato' Dr. Hj. Mubin Sheppard
PSM, PPSM, DJPD, JMN
Pengarah (1958 - 1963)

Mr. J.J Lowry
Pengarah (Februari1963 - Julai 1963)

Dato' Shahrum bin Yub
Ketua Pengarah (1968 - 1991)

Tn. Hj. Zulkifli bin Hj. Abd. Aziz

JCM, PCM

Ketua Pengarah (1991 - 1996)

Dato' Dr. Kamarul Baharin bin Buyong
DYMP, KMN, PCM, PPT
Ketua Pengarah (6/3/1996 - 7/3/2002)

Dato' Dr. Adi bin Taha
DSDK, DPSK, SMP, ASK, BCK
Ketua Pengarah (8/3/2002 - 2/8/2007)

Dato' Paiman bin Keromo
DSIS, AMN. ASK. PPT, BKT
Ketua Pengarah (3/8/2007 - 21/2/2008)

Dato' Ibrahim bin Ismail
SIMP, DIMP, AMK
Ketua Pengarah (1/3/2008 - 12/4/2015)

Dato' Wan Jamaluddin bin Wan Yusoff
AMN, ASK
Ketua Pengarah(13/4/2015 - 2/9/2015)

Datuk Kamarul Baharin bin A.Kasim
DPSM
Ketua Pengarah(3/9/2015 hingga kini)

 

Kemas kini terakhir: 22 Februari 2017 - 11:37am

Developed and designed by Hadafi Solution and Resources